E-mail cím
Jelszó

Pályázatok

Piaci megjelenés támogatása

A Széchenyi 2020 keretein belül megjelent a Mikro-, Kis- és Középvállalkozások piaci megjelenésének támogatása című pályázat.

Mikro-, Kis- és Középvállalkozások piaci megjelenésének támogatása

Támogatás formája: vissza nem térítendő, utófinanszírozott, min. 3.000.000, max. 7.500.000 Ft

Támogatási intenzitás: 50% (a támogatást igénylőnek legalább a projekt elszámolható összköltségének 25%-át vagy az önrész felét kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie)

Benyújtás határideje: 2014. december 31.

Jogosult indulni:
- mikro-, kis vagy középvállalkozás.
- a vállalkozás éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 10 fő volt;
- melyek magas szinten feldolgozott terméket előállító iparágak vállalkozásai (pl.: a szolgáltató szektor, az építőipar és bányászat kivételével), amelyek hozzáadott értéknövekedési potenciállal vagy exportnövekedési potenciállal bírnak, a fejlesztésük a mellékletben foglalt tevékenységek valamelyikéhez kapcsolódik, és a fejlesztés eredményeként helyi, nemzeti, de főleg nemzetközi hálózatokba kapcsolódnak be vagy részvételük intenzitása ilyen tekintetben növekszik.
- a vállalkozás, vagy 100%-os tulajdonrésszel rendelkező anyavállalata rendelkezik legalább három lezárt, teljes üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele)
- a vállalkozásnak a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevétele eléri az 50 millió Ft-ot;
- a támogatási kérelemben igényelt támogatás nem haladja meg a pályázat benyújtását megelőző jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti lezárt üzleti év mérlegfőösszegét;
- a vállalkozásnak a támogatási kérelem benyújtását megelőző két év jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolóinak valamelyike alapján volt export árbevétele.
- támogatási kérelem benyújtásakor nincs NAV által indított végrehajtás alatt
- nem mezőgazdasági vállalkozás (nettó árbevételének kevesebb, mint 50%-át teszi ki mezőgazdasági tevékenység)

Területi korlátozás:
- projekt nem hozható létre Közép-Magyarországi régióban
- projekt keretében kialakított külkereskedelmi munkakört betöltő munkavállalót a megvalósulás helyszínén kell foglalkoztatni

Kötelezettségek:
- létszámtartás: A pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti évben az éves átlagos statisztikai létszámának értéke nem csökkenhet a bázislétszám alá. (A negatív eltérés nem lehet nagyobb, mint 0,5 fő.)
- külkereskedelmi felelős kijelölése: A pályázónak vállalnia kell, hogy a megvalósítási időszak végére kialakítja a vállalaton belüli, a vállalat külkereskedelmi tevékenységéért felelős alkalmazott munkakörét és biztosítja annak betöltését. A munkakört a fenntartási időszak végéig a kedvezményezettnek fenn kell tartania.
- piackutatás elkészítése: A pályázónak vállalnia kell, hogy a piacra juttatni kívánt termék tekintetében a megcélozni kívánt országra vonatkozó piackutatást végez.
- idegen nyelvű honlap kialakítása: A pályázónak vállalnia kell, hogy a megvalósítási időszak végére honlapja két idegen nyelven is elérhetővé válik.
- a pályázó köteles a Nemzeti Kereskedőház Zrt-vel kapcsolatot tartani.

Támogatható tevékenységek:
- külföldi kiállításon vagy vásáron való részvétel – önállóan támogatható tevékenység
- külföldi árubemutató szervezése – önállóan támogatható tevékenység
- piacra jutás támogatása
- információs technológia-fejlesztés
- tanácsadás igénybevétele (az elszámolható összes költség max. 5%-a)
- piackutatás elkészítésének költsége (legfeljebb 500.000 Ft-ig)
- szabadalmak és egyéb immateriális javak megszerzésének, érvényesítésének és védelmének költsége
- innovációs tanácsadás és innovációs támogató szolgáltatás költsége


Amennyiben forráshiány miatt tartaléklista képzésére kerülne sor, a tartaléklistán a támogathatósági sorrend az alábbi szempont alapján kerül felállításra:

- A 311/2007. (XI.17.) Kormányrendelet 2. számú melléklete alapján leghátrányosabb helyzetű kistérségekben tervezett beruházások előnyben részesülnek.
- Az export árbevétel arányának növekedése a teljes árbevételen belül a támogatási kérelem benyújtását megelőző két év jóváhagyott, legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolói alapján; a nagyobb exporthányad növekedésű vállalkozások kerülnek a tartaléklista élére.
2014.10.22.