E-mail cím
Jelszó

Pályázatok

GINOP-1.2.5-15 Logisztikai központok fejlesztése

Logisztikai központok fejlesztésére 50%-os támogatási intenzitású pályázat

A felhívás kódszáma: GINOP 1.2.5-15


A Felhívás célcsoportjába azon logisztikai vállalkozások tartoznak, amelyek hozzáadott érték-növekedési potenciállal bírnak, a fejlesztésük eredményeként a már meglévő üzleti infrastrukturális kapacitásaikat továbbfejlesztik, ezáltal növelve logisztikai szolgáltatásainak minőségét és nyújtott szolgáltatások körét. Az ilyen fejlesztések közvetlen hatást gyakorolnak a kkv-kat kiszolgáló beszállítói és áru-elosztási hálózatok szolgáltatási minőségére, ezen keresztül versenyképességükre.

Támogatást igénylők köre:
1. Mikro-, kis-, és középvállalkozások, melyek:
 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása rendelkezik legalább két lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel
 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 5 fő volt.
 minimum 5 000 m2 fedett raktárkapacitással rendelkeznek

2. Nagyvállalkozások
 abban az esetben, amennyiben a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két teljes lezárt üzleti évben realizált nettó árbevételük legalább 50%-a KKV-k számára nyújtott logisztikai szolgáltatásból származik
 amelyek minimum 5 000 m2 fedett raktárkapacitással rendelkeznek.

Támogatás mértéke, összege:
Minimum 25 000 000 Ft, maximum 100 000 000 Ft.

Helyi infrastruktúra fejlesztéséhez nyújtott beruházási támogatása esetén a támogatás összege nem haladhatja meg az elszámolható költségek és a működési eredmény azaz a projekt nettó jelenértéke közötti különbséget.
A támogatás maximális mértéke az összes elszámolható költség 50%-a lehet.

Előleg igénylése:
Az igénybe vehető előleg mértéke KKV-k esetében a megítélt támogatás legfeljebb 50%-a, de legfeljebb 50 millió Ft, nagyvállalatok esetében a megítélt támogatás legfeljebb 25%-a, de legfeljebb 25 millió Ft.


Támogatható tevékenységek:

a) Logisztikai szolgáltatásfejlesztéshez kapcsolódó telekhatáron belüli alapinfrastruktúra bővítés, korszerűsítés és ingatlan beruházás.
b) Logisztikai szolgáltatásfejlesztéshez kapcsolódó új eszköz beszerzése. (Önállóan támogatható)
c) Információs technológia-fejlesztés, kizárólag logisztikai szolgáltatásfejlesztéshez kapcsolódó új informatikai eszközök és szoftverek. (Önállóan támogatható)
d) Logisztikai szolgáltatásfejlesztéshez kapcsolódó eszköz beszerzéséhez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések.


Egyéb feltételek:
A projekt keretében kizárólag a Felhívás 1. számú szakmai mellékletében szereplő TEÁOR besorolás szerinti logisztikai szolgáltatások fejleszthetőek.

Egy projekt akkor tekinthető logisztikai szolgáltatásfejlesztésnek, ha
 a Pályázó utolsó teljes (365 napos), lezárt üzleti évéhez kapcsolódó beszámolója szerinti főtevékenysége szerepel a logisztikai szolgáltatásokat tartalmazó 1. számú szakmai melléklet „Logisztikai Alapszolgáltatások” fejezetében felsorolt listán,
 továbbá a fejlesztendő tevékenysége szintén szerepel a logisztikai szolgáltatásokat tartalmazó 1. számú szakmai melléklet valamely fejezetében.

Amennyiben a projekt megvalósítása tartalmaz építési engedély köteles infrastrukturális és/vagy ingatlan beruházást, úgy a támogatási kérelem benyújtásának feltétele a jogerős építési engedély megléte.

A támogatási kérelemben szereplő elszámolható összköltség nem haladhatja meg a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevétel összegét.

Területi korlátozás:
Nem támogathatóak a Közép-magyarországi régió területén megvalósuló projektek.
A fejlesztés megvalósulásának helyszíne a támogatást igénylő bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet. A megvalósulási helynek a támogatási kérelem benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie.

Projekt megvalósítása:
A projekt fizikai befejezésére a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogatási Szerződés hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogatási Szerződés hatályba lépését követően legfeljebb 12 hónap áll rendelkezésre.


Kötelező vállalások:

1. Létszámtartás:
A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projekt fizikai befejezésétől számított legalább két lezárt üzleti éven keresztül fenntartja a bázislétszámot.

2. Éves nettó árbevétel növekmény:
A támogatást igénylőnek vállalnia kell, hogy a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti évben az éves nettó árbevétel (egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevétel) növekménye:
 a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két év alatt összesen eléri a támogatási összeget
 projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő második üzleti év végére eléri az 5%-ot
 a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két év átlagában eléri az 5%-ot


Támogatási kérelem benyújtása:
Online benyújtás elektronikus kitöltőprogramon keresztül.
Benyújtási időszak: 2016. február 29-től 2018. február 28-ig.

Értékelés: pontozásos rendszer alapján (50 pont elérése kötelező).
Előnyt jelentő szempont: A beruházás szabad vállalkozási zóna területén vagy a 290/2014 Korm. rendeletben szereplő komplex programmal fejlesztendő járások területén valósul meg.
2016.01.22.